دستور پخت غذای ایرانی

سه روش برای مزه دار کردن ماهی

مزه دار کردن ماهی با ادویه مناسب، موجب از بین رفتن بوی زهم و لذیذ‌تر شدن گوشت آن می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم در میان غذاهای گوشتی، مصرف ماهی به دلایل متعدد از جمله دارا بودن چربی‌های مفید و امگا۳، کمک بیشتری به سلامتی افراد می‌کند. اما گاهی این غذای دریایی پرسود و لذیذ به دلیل طبخ نامناسب و به تبع آن بوی زهم نامطبوع آن، جایی در برنامه غذایی برخی خانواده‌ها ندارد.

خوشبختانه امروزه با آموزش‌هایی که در سایت‌های مختلف آشپزی وجود دارد، اغلب آشپز‌ها با روش‌های صحیح طعم دار کردن ماهی آشنایی پیدا کرده‌اند. ما نیز قصد داریم در این مقاله شما را با سه روش مزه ‌دار کردن ماهی آشنا سازیم. با ما همراه شوید.

مزه دار کردن ماهی: از شمال تا جنوب!

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کشور ما وجود دریا در شمال و جنوب آن است. در این بین آبزیان موجود در دریای جنوب به دلیل راه داشتن به آب‌های آزاد از تنوع بیشتری برخوردار هستند.

گرچه این ماهی‌ها بوی زهم بیشتری نسبت به ماهی‌های دریای خزر دارند، اما گوشت مرغوب و طعم لذیذ آن‌ها موجب استقبال بیشتر مردم از ماهی جنوب شده است. علاوه بر این مزه دار کردن ماهی با شیوه‌های جدید و از بین بردن بوی زهم آن‌ها بر طرفداران این غذای دریایی افزوده است.

امروزه شیوه‌های زیادی برای طعم دار کردن ماهی‌ها به‌کار گرفته می‌شود که سه نمونه از رایج‌ترین آن‌ها را در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد.

۱استفاده از آرد:

یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های طعم دار کردن ماهی، که اغلب جنوبی‌ها از آن برای سرخ کردن ماهی استفاده می‌کنند، آغشته کردن گوشت ماهی با آرد و ادویه جنوب است. در این روش نخست ماهی‌ها را پاک کرده و به قطعاتی با اندازه دلخواه تقسیم می‌کنیم. پس از شستشو، آن ها را تا هنگام خشک شدن در آبکش قرار می‌دهیم.

در ظرفی مناسب مقداری آرد، ادویه ماهی، نمک، زردچوبه و فلفل‌سیاه یا قرمز را با هم مخلوط کرده و دو طرف ماهی‌های شسته و خشک‌شده را کاملا به آرد ادویه‌دار آغشته کرده و سپس سرخ می‌کنیم. به این ترتیب کار مزه دار کردن ماهی‌ها به‌آسانی انجام می‌شود.

نکته: میزان استفاده نمک، فلفل و ادویه در این روش، بسته به ذائقه افراد هر خانواده می‌تواند متغیر باشد.

۲ـ استفاده از آبلیمو

در این روش ماهی‌ها پس از شستشو و خشک شدن در مخلوط آبلیمو و نمک خوابانده می‌شوند. زمان مناسب برای این‌کار حدود ۳۰ دقیقه است. برخی آشپز‌ها این روش را به دلیل تغییر رنگ ماهی پس از سرخ شدن تایید نمی‌کنند. آن‌ها از سرکه سفید به جای آبلیمو استفاده می‌کنند.

به هر حال پس از خواباندن ماهی در مخلوط سرکه یا آبلیمو، ماهی‌ها را به کمک دستمال خشک کرده و با استفاده از آرد سوخاری و ادویه ماهی به روش قبلی مزه‌دار کرده و سرخ می‌کنیم.

۳ـ استفاده از تمرهندی

تمر هندی یکی از چاشنی‌های پرمصرف در غذاهای جنوبی است که در بسیاری از خوراکی‌ها از جمله طرز تهیه قلیه ماهی جنوبی و مزه دار کردن ماهی استفاده می‌شود.

در این شیوه ماهی‌ها پس از شستشو و خشک شدن به تمرهندی و نمک آغشته شده و طعم ترش تمر به گوشت ماهی منتقل می‌شود. پس از مدت زمان کوتاهی تمر‌ها را از روی ماهی پاک کرده و با استفاده از پودر سوخاری و ادویه مناسب، در روغن سرخ کنید.

مزایای استفاده از غذاهای دریایی

در چند دهه اخیر مطالعات زیادی بر روی مواد غذایی گوناگون و تاثیر آن‌ها بر سلامتی و طول عمر افراد صورت گرفته است.

متخصصان تغذیه استفاده از گوشت ماهی را برای تمام افراد در سنین مختلف توصیه می‌کنند. در این بین ماهی‌های دریایی نسبت به نمونه‌های پرورشی از ارزش غذایی بالاتری برخوردار هستند. دلیل این تفاوت بالاتر بودن میزان امگا۳ در ماهی‌های دریایی است. محیط زندگی و نوع تغذیه موجودات دریایی موجب تجمع بیشتر این ماده پرسود در آن‌ها شده است.

هم‌چنین تنوع طعم و مزه در ماهی‌های دریایی نسبت به نمونه‌های پرورشی بسیار زیاد است. امروزه با روش‌های مختلف مزه ‌دار کردن ماهی، بر طرفداران ماهی‌های دریای آزاد افزوده شده است.

و در پایان

در گذشته‌ای نه‌چندان دور، تهیه و مصرف ماهی‌های جنوب برای افرادی که در استان‌های غیر مجاور دریا زندگی می‌کردند، کاری سخت و پرهزینه بود. اما امروزه به لطف فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند دل فیش، دسترسی به نمونه‌های مختلف ماهی و میگو و هم‌چنین ادویه‌های مناسب طبخ غذاهای دریایی، آسان شده است.

این فروشگاه‌ها به دلیل دارا بودن ماشین‌های یخچال‌دار و تجهیزات لازم برای حمل گوشت، ماهی و میگو را با کیفیت عالی به دست مشتری می‌رسانند. علاوه بر این، نبود واسطه و عرضه مستقیم محصولات دریایی، موجب قیمت مناسب محصولات این فروشگاه‌ها شده است.

به این ترتیب بسیاری از افرادی که به مصرف غذاهای دریایی علاقه دارند، می‌توانند ماهی و میگوی مصرفی خود را از فروشگاه‌هایی نظیر دل فیش به‌صورت تازه و روزانه خریداری کنند. در صفحات اینترنتی این فروشگاه‌ها دستور پخت غذاهای دریایی و روش‌های متنوع مزه‌ دار کردن ماهی نیز آمده است. استفاده از این شیوه‌ها، شما را در پخت مناسب و تهیه هرچه بهتر غذاهای دریایی کمک می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.