دانستی های آبزیان

ماهی تن یا تن ماهی؟ کدام بهتر است؟

به طور کلی مواد غذایی که به صورت تازه مورد استفاده قرار می‌گیرند ارزش غذایی بالاتری دارند. در مورد تن ماهی و یا استفاده کردن از خود ماهی هم همین قانون وجود دارد. مردم کنسرو ماهی را تحت‌عنوان تن ماهی می‌شناسند که یک عنوان نادرست است. در واقع تن ماهی یک نوع ماهی نیست! یک گروه وسیع از ماهی‌ها را شامل می‌شود. تن ماهی می‌تواند از ماهی‌های متفاوتی درست شود.

خود ماهی به جای تن ماهی

در ابتدا باید بدانید که مصرف ماهی تازه بسیار بهتر از استفاده از تن ماهی است. این امر دلایل متفاوتی دارد.

بعضی از افراد معتقدند که در تن ماهی جیوه وجود دارد ولی این نکته را باید در نظر داشت که میزان کمی جیوه در بدن خود ما و حتی ماهی‌ها هم وجود دارد.

یکی دیگر از مواردی که در مورد تن ماهی به گوش می‌رسد این است که عده‌ای معتقدند در تن ماهی از ماهی‌های استفاده می‌شود که دچار مشکل هستند و یا مرده‌اند. به هر حال افراد سودجو و متقلب می‌توانند از این راه اقدام به فروش تن ماهی کنند، ولی این موضوع به این معنی نیست که همه شرکت‌های تولیدکننده تن ماهی متخلف‌اند!

چرا ماهی‌ تن بهتر است؟

در زمان کنسرو کردن ماهی تن نگهدارنده‌ها و ترکیباتی را به آن اضافه می‌کنند، که یکی از رایج‌ترین این ترکیبات نمک است. از طرف دیگر برای مطبوع شدن طعم ماهی مقداری روغن هم به آن اضافه می‌کنند. این روغن در مقایسه با روغنی که خود ماهی دارد مناسب نیست و برای مصرف بهتر است ماهی تازه را انتخاب کنید. چون می‌توانید بدون نمک و روغن اضافی آن را درست کنید. نکته در کنسرو کردن تن ماهی این است که در این روند بیشتر از ماهی‌هایی با سن بالاتر استفاده می‌کنند و از آنجایی که ماهی‌های مسن بیشتر در معرض آلودگی‌ها قرار گرفتند شاید خطرآفرین باشند.

ماهی هوور، ماهی تن

به طور کلی ماهی‌ها جزو مواد غذایی پرخاصیت هستند و به خوردن دو وعده از آن‌ها در هفته توصیه شده است. یکی از انواع ماهی که در کنسرو ماهی از آن استفاده می‌شود ماهی هوور است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده از خود ماهی به جای تن ماهی توصیه می‌شود. شما می‌توانید ماهی هوور را به صورت تازه و از فروشگاه دل فیش سفارش دهید و در اسرع وقت آن را دریافت کنید.

ماهی هوور چیست؟

ماهی هوور یکی از گوشتی‌ترین ماهی‌هایی است که در جنوب کشور صید می‌شود. گوشت این ماهی گوشت به دو رنگ تقسیم می‌شود ولی از لحاظ کیفیت و مزه هیچ تفاوتی بین آن‌ها نیست. شما ماهی هوور را به شکل کنسرو شده در فروشگاه‌های متفاوت می‌توانید پیدا کنید، ولی مزه ماهی هوور تازه چیز دیگری است که حتماً باید آن را امتحان کنید. این ماهی بیشتر به شکل خورشتی و سرخ کرده پخته و سرو می‌شود.

دلیل پایین آمدن کیفیت در تن ماهی

کسانی که ماهی هوور را به شکل تازه مصرف کرده‌اند کاملاً به این موضوع اذعان دارند که اختلاف زیادی بین طعم ماهی تازه و ماهی کنسروشده وجود دارد.

زمانی که ماهی هوور در کارخانه به کنسرو تبدیل می‌شود حرارت بالایی به آن داده می‌شود تا همه میکروب‌ها و باکتری‌هایی که در ماهی وجود دارد از بین بروند و ماهی دچار فساد نشود.

همین حرارت زیاد باعث می‌شود که بخش زیادی از ارزش غذایی و بافت پیوندی اولیه ماهی از بین برود. در زمان پخت اولیه تمام آب میان بافتی که در ماهی وجود دارد خارج می‌شود. به همین علت اگر بعد از باز کردن درب کنسرو متوجه تغییر طعم در آن شدید علت آن خراب شدن تن ماهی نیست بلکه علت همان حرارت زیاد است که در روند تولید تن ماهی استفاده شده است.

بنابراین اگر از تن ماهی هوور استفاده می‌کنید انتظار همان طعم ماهی تازه را از آن نداشته باشید.

خواص ماهی هوور تازه

ماهی هوور فاقد چربی است و تمام اسید آمینه‌هایی که بدن به آن‌ها نیاز دارد را تامین می‌کند. همان طور که می‌دانید اسید آمینه‌ها برای رشد عضلات بسیار موثر هستند. میزان پروتئینی که در این ماهی وجود دارد بسیار بالا است و یک منبع غنی از پروتئین محسوب می‌شود. همچنین ماهی هوور سرشار از امگا ۳ یا همان اسیدهای چرب غیر اشباع است که مهمترین ماده برای بهبود عملکرد قلب و مغز به شمار می‌رود.

نگاه کلی

یک اشتباه رایج در بین مردم این است که فکر می‌کنند تن ماهی از یک نوع ماهی ساخته می‌شود. در حالی که ماهی تن انواع مختلفی دارد. باتوجه به موضوعاتی که به آن‌ها پرداختیم استفاده از ماهی تازه بهتر از تن ماهی است. یکی از پرطرفدار‌ترین ماهی‌هایی در سراسر جهان برای کنسور ماهی یا همان تن ماهیی استفاده می‌شود، ماهی هوور است.البته استفاده ازماهی هوور به شکل تازه خیلی بهتر از نوع کنسروشده آن است. برای خرید ماهی هوور تازه می‌توانید به سایت دل فیش مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.